Referencie

Michal Truban

Moje vlastnoručne odpotené a odtrpené odporúčanie

Miloslav Káňa - fitko, strava, motivácia!
S týmto pánom, ktorý mi to všetko vysvetlil a s ktorým som strávil 2 roky v posilňovni. Doteraz sa teším keď si idem zacvičiť a stretnem ho tam. On ma naučil niektoré zo slov ktoré používame teraz vo firme ako nemrnči, keď nevládzeš tak pridaj, prečo by si cvičil s ľahkými činkami keď môžeš s tažkými… On ma naučil také tie trénerske odrby, ked vám povedia že už iba jednú sériu a potom ešte pridajú a pochopíte, že tak sa to má robiť, že čo to znamená no pain - no gain. Najlepšie tréningy boli keď sme cvičili spolu. Tam som videl ako sa maká.

Napriek tomu, že je fitnes tréner, ma namotal znova na beh a dokopal ma aby som si šiel vyskúšať prvý verejný pretek. Na ňom samom vidíte, ako môžeťe vyzerat keď makáte. Potom, čo nám prišiel do firmy poprednášať základy stravy, veľa ľudí pochudlo. Čiže ak chce niekto začať s cvičením alebo sa vytunovať do ďalších levelov z mojej skúsenosti nemôžem odporučiť nikoho iného.

Rene

S Milom som schudol zo 102kg na 80kg za tri mesiace. Potom sme ešte dva roky spolu trénovali, a za ten čas do mna štiepil ideu cvičenia ako niečo viac než chudnutie a budovanie svalov - ale ako myšlienku o zdravotnom štýle ktorý sa zameriava na celkový fitness nášho tela.

Za tú celú dobu som si naše hodiny maximálne užíval (aj keď som si niekedy zanadával), lebo Milo je energický, je s ním sranda a predovšetkým počúva a zaujíma sa o svojich klientov.

Presne odhadol, aký typ postavy som a aké tréningy najlepšie zaberú pre naše dané ciele. Vypracoval mi jedálniček ktorý mi vyhovoval chuťovo a keď som potom zanadával že už mi nechutí, tak ho znova prerobil a bol som zasa šťastný. Tréningy často menil aby lepšie zaberali, a vždy mi vedel vysvetliť prečo robíme to čo robíme.

Vedel ma motivovať (aj rozosmiať) keď som mal zlý deň, a na každom tréningu bola sranda. Práve preto som vedel že môžem zveriť do Milových rúk aj svoju mamu, lebo je to skvelý tréner pre ľudí či majú 15, alebo 60 rokov; či chcú schudnúť alebo nabrať veľa svalov - každý si užije jeho bohaté skúsenosti a hlavne ľudský prístup. Diky Milo!

Lucia

Tieto fotky sú asi s ročným rozdielom. Mojim cieľom bolo schudnúť. Vyhľadala som odbornú pomoc. Osobného trénera Mila, lebo sama by som sa asi nerozhýbala. Začala som cvičiť a teraz si bez cvičenia ani neviem predstaviť život. Ďakujem za podporu vo všetkých smeroch môjmu trénerovi.

Z časopisu Sme Ženy (Február 2013)

Prečítajte si celý článok tu

Z časopisu Zdravie (Január 2013)

Prečítajte si celý článok tu

Z denníka Nový čas 7. 8. 2012

Prečítajte si celý článok tu

Z časopisu Zdravie (Január 2012)

Prečítajte si celý článok tu

Bohdana

Mila som vyhľadala z dôvodu, že som chcela spraviť niečo so svojou postavou a kondíciou, keďže kilečká sa počas pár rokov neaktívneho spôsobu života a vďaka môjmu maškrteniu začali nebezpečne hromadiť. Milo vie odhadnúť limity človeka, a keď mne sa zo začiatku zdalo, že nejaký cvik nezvládnem, alebo, že to pôjde ťažko, povedal mi nech sa neľutujem, že to pôjde, čím ma vlastne povzbudil a motivoval. A to robí vlastne stále. Najviac mi na tréningoch s Milom vyhovuje to, že si nemusím zostavovať tréningový a stravovací plán a naviac, Milo mi moje cvičenie aktuálne upravuje podľa toho, čo potrebujem na mojej postave dotvarovať, alebo posilniť, čo je super, lebo má toho už veľa odskúšané a najlepšie vie, čo zaberie a ja nemusím experimentovať metódou „skúška a omyl“, alebo si najprv preštudovať kopec materiálu ako to dosiahnuť.

Z časopisu Zdravie (Máj 2011)

Prečítajte si celý článok tu

Z časopisu Zdravie (September 2010)

Prečítajte si celý článok tu

Curtis

Moje meno je Curtis. Mám 31 rokov a som Američan žijúci na Slovensku. Venoval som sa gymnastike dlhé roky. Od mojich 5 rokov som trénoval 3-4 hodiny, 4-krát do týždňa. Keď som vyrástol, uprednostnil som štúdium a kariéru. Za desať rokov som stratil kondíciu aj oslabil zdravie. Viac ako rok som si hovoril, že by som mal znova začať cvičiť, ale nikdy som to neuskutočnil. Vedel som, že potrebujem niekoho, kto by mi pomohol. Bol som nervózny, keď som mal ísť opäť do posilňovne. Navyše, moja slovenčina nie je najlepšia a bál som sa hovoriť o takejto špecifickej téme v cudzom jazyku. Od prvej chvíle, keď som začal trénovať s Milom, mi dopomáhal k tomu, aby som sa cítil v posilňovni opäť príjemne a bol extrémne trpezlivý s mojou slovenčinou.

Keď Milo zistil, že som kedysi robil gymnastiku, spýtal sa ma, či by som to nechcel začať robiť znova. Keďže to bolo po mnohých rokoch a mal som pocit, že už som príliš starý, povedal som mu, že si nemyslím, že to je možné. Ale on mi dokázal, že som sa mýlil. Pomohol mi nájsť sebadôveru a odvahu to robiť znova. Po niekoľkých mesiacoch posilňovania a získavania kondície ma zobral do gymnastickej haly. Je úžasné, ako ľahko som opäť dokázal robiť cviky. Nikdy by som to nedokázal bez Mila.

Milo je veľmi trpezlivý, vytrvalý a silný. Tlačí ma, ale pripomína, že za svoj úspech si zodpovedám sám. Motivuje ma ísť ďalej a vie presne, čo dokážem a posúva ma ďalej. Navyše pôsobí a myslí pozitívne, čo je ďalšia vec, ktorá ma posúva vpred. Vždy sa dá na neho spoľahnúť. V živote potrebujeme trénera, mentora a motivátora, aby nás viedol- a to je Milo.

Nezáleží, v akej životnej etape sa nachádzate (či ste mladý alebo starý, silný alebo slabý) ani aké sú vaše kondičné ciele, Milo vám môže pomôcť na ceste k ich dosiahnutiu.

Andrej

Mal som 19r keď som začal cvičiť... Nejakú dobu som cvičil len doma, po čase fitko a tak. Mila som dovtedy stretával v posilňovni, vedel som, že trénuje ľudí ale nejak som tomu nevenoval prílišnú pozornosť. Ale napokon sa to vo mne niekde zlomilo, mal som viac peňazí, čo je samozrejme nutnosť, mal som chuť a odhodlanie skúsiť to.

Predtým ako začnete s Milom cvičiť, čaká Vás také malé posedenie ktoré bolo naozaj profesionálne. Ozrejmi Vám čo Vás čaká a neminie. U mňa to bolo "jednoduché" :-) Cvičiť, cvičiť a cvičiť, správne sa stravovať a dávať si pozor na váhu... U každého je to samozrejme individuálne ale môžem dnes povedať, pokiaľ Vám Milo povie... stravujte sa tak a tak... a budete to dodržiavať na 101%... -pozitívny výsledok máte zaručený. Čo sa týka tréningov... u mňa bol a je problém zlá genetická predispozícia.. Pokiaľ som ja chcel napredovať tak to muselo byť jednak správne a čo je podstatnejšie.. tak to muselo byť brutálnejšie. Väčšina chalanov čo cvičia nemajú predstavu čo sú to brutálne tréningy. V tomto dávam Milovi jedno veľké plus. Ukázal mi, čo je ozajstný tréning a nielen monotónne zdvíhanie činiek. Nebojte sa „buzerovania“ zo strany Mila... Čím viac Vás bude trápiť, tým mu na Vás viac záleží. Musíte sa od toho odosobniť. Prejde Vás to, keď po krátkej dobe budete vidieť výsledky.

Hej, Milo je taký, že kohokoľvek rýchlo vyvedie z omylu a z presvedčenia, ako všetko robí správne. Ale nebojte sa toho. Milo nie je z tých trénerov čo robia pokusy na ľuďoch,... že šak uvidíme čo bude ako niektorý z tých rýchlo kvasených akože trénerov. Milo vie presne čo robí. Milo je pre mňa tréner plný kvalít. Tréner profesionál.

Ostatné referencie nájdete tu