Referencie

Michal

Moje vlastnorucne odpotene a odtrpene odporucanie.

Miloslav Kana - fitko, strava, motivacia!
S tymto panom, ktory mi to vsetko vysvetlil a s ktorym som stravil 2 roky v posilovni. Doteraz sa tesim ked si idem zacvicit a stretnem ho tam. On ma naucil niektore zo slov ktore pouzivame teraz vo firme ako nemrnči, ked nevladzes tak pridaj, preco by si cvicil s lahkymi cinkami ked mozes s tazkymi… On ma naucil take tie trenerske odrby, ked vam povedia ze uz iba jednu seriu a potom este pridaju a pochopite, ze tak sa to ma robit, ze co to znamena no pain - no gain. Najlepsie treningy boli ked sme cvicili spolu. Tam som videl ako sa maka.

Napriek tomu, ze je fitnes trener, namotal ma znova na beh a dokopal ma aby som si siel vyskusat prvy verejny pretek. A potom som uz ostal postihnuty a behavam a triatlonujem to the edge. Na nom samom vidite, ako mozete vyzerat ked makate. A ma aj podobnu zivotnu filozofiu ako ja. Potom, co nam prisiel do firmy poprednasat zaklady stravy vela ludi pochudlo. Cize ak chce niekto zacat s cvicenim alebo sa vytunovat do dalsich levelov z mojej skusenosti nemozem odporucit nikoho ineho.

Prečítajte si celý článok tu a tu

Z denníka Nový časLucia

Tieto fotky sú asi z ročným rozdielom. Mojim cieľom bolo schudnúť. Vyhľadala som odbornú pomoc. Osobného trénera Mila, lebo sama by som sa asi nerozhýbala. Začala som cvičiť a teraz si bez cvičenia ani neviem predstaviť život. Ďakujem za podporu vo všetkých smeroch môjmu trénerovi.

Prečítajte si celý článok tu

Z časopisu Sme Ženy (Február 2013)Prečítajte si celý článok tu

Z časopisu Zdravie (Január 2013)Prečítajte si celý článok tu

Z denníka Nový čas 7.8.2012Prečítajte si celý článok tu

Z časopisu Zdravie (Január 2012)Bohdana

Mila som vyhľadala z dôvodu, že som chcela spraviť niečo so svojou postavou a kondíciou, keďže kilečká sa počas pár rokov neaktívneho spôsobu života a vďaka môjmu maškrteniu začali nebezpečne hromadiť.

Cvičila som aj zopár rokov dozadu sama, ale nebolo to celkom ono. Síce som schudla, bola pevnejšia a zlepšila si kondíciu, ale keďže som cvičila „laicky“ môj tvar postavy nebol veľmi symetrický. Hlavne preto som sa rozhodla, že začnem cvičiť pod dohľadom skúseného trénera a vyhnem sa tak chybám, ktoré som predtým pri tvarovaní mojej postavy robila. Keďže žiadneho fitnes trénera som nepoznala, tak som trochu googlila a spomedzi všetkých ma zaujal Milov profil a referencie od ľudí, ktorých trénuje, alebo im poradil. Oslovila som ho, dohodli sme si stretnutie, kde sa spýtal, na môj doterajší spôsob života, zdravotný stav a čo presne od neho očakávam. Milo ma svojím prístupom, vedením tréningov a vedomosťami už po prvých tréningoch presvedčil o tom, že sa naozaj vyzná v tom čo robí a utvrdil ma v tom, že si môžem byť istá v tom, že moje snaženie pod jeho vedením bude naozaj efektívne. Postupne mi vysvetľoval spôsob stravovania, čo, kedy a koľko jesť a rôzne tipy ako telu pomôcť stravou pri chudnutí. Z počiatku mi chvíľu trvalo zvyknúť si na nový spôsob stravovania aj cvičenie, ale Milo mi trpezlivo všetko vysvetľoval, alebo predviedol aj viac krát ak bolo treba.

Milo vie odhadnúť limity človeka, a keď mne sa zo začiatku zdalo, že nejaký cvik nezvládnem, alebo, že to pôjde ťažko, povedal mi nech sa neľutujem, že to pôjde, čím ma vlastne povzbudil a motivoval. A to robí vlastne stále.

Najviac mi na tréningoch s Milom vyhovuje to, že si nemusím zostavovať tréningový a stravovací plán a naviac, Milo mi moje cvičenie aktuálne upravuje podľa toho, čo potrebujem na mojej postave dotvarovať, alebo posilniť, čo je super, lebo má toho už veľa odskúšané a najlepšie vie, čo zaberie a ja nemusím experimentovať metódou „skúška a omyl“, alebo si najprv preštudovať kopec materiálu ako to dosiahnuť.

Určite budem s Milom cvičiť naďalej, pretože vždy je čo zlepšovať, veď ešte nie som v cieli a ak trénujete s niekým, s kým pokecáte a posrandujete o všeličom, tak aj nálada je lepšia a aj chuť do cvičenia väčšia.

Prečítajte si celý článok tu

Z časopisu Zdravie (Máj 2011)Prečítajte si celý článok tu

Z časopisu Zdravie (September 2010)

Curtis

Moje meno je Curtis. Mám 31 rokov a som Američan žijúci na Slovensku. Venoval som sa gymnastike dlhé roky. Od mojich 5 rokov som trénoval 3-4 hodiny, 4-krát do týždňa. Keď som vyrástol, uprednostnil som štúdium a kariéru. Za desať rokov som stratil kondíciu aj oslabil zdravie. Viac ako rok som si hovoril, že by som mal znova začať cvičiť, ale nikdy som to neuskutočnil. Vedel som, že potrebujem niekoho, kto by mi pomohol. Bol som nervózny, keď som mal ísť opäť do posilňovne. Navyše, moja slovenčina nie je najlepšia a bál som sa hovoriť o takejto špecifickej téme v cudzom jazyku. Od prvej chvíle, keď som začal trénovať s Milom, mi dopomáhal k tomu, aby som sa cítil v posilňovni opäť príjemne a bol extrémne trpezlivý s mojou slovenčinou.

Keď Milo zistil, že som kedysi robil gymnastiku, spýtal sa ma, či by som to nechcel začať robiť znova. Keďže to bolo po mnohých rokoch a mal som pocit, že už som príliš starý, povedal som mu, že si nemyslím, že to je možné. Ale on mi dokázal, že som sa mýlil. Pomohol mi nájsť sebadôveru a odvahu to robiť znova. Po niekoľkých mesiacoch posilňovania a získavania kondície ma zobral do gymnastickej haly. Je úžasné, ako ľahko som opäť dokázal robiť cviky. Nikdy by som to nedokázal bez Mila.

Milo je veľmi trpezlivý, vytrvalý a silný. Tlačí ma, ale pripomína, že za svoj úspech si zodpovedám sám. Motivuje ma ísť ďalej a vie presne, čo dokážem a posúva ma ďalej. Navyše pôsobí a myslí pozitívne, čo je ďalšia vec, ktorá ma posúva vpred. Vždy sa dá na neho spoľahnúť. V živote potrebujeme trénera, mentora a motivátora, aby nás viedol- a to je Milo.

Nezáleží, v akej životnej etape sa nachádzate (či ste mladý alebo starý, silný alebo slabý) ani aké sú vaše kondičné ciele, Milo vám môže pomôcť na ceste k ich dosiahnutiu.Ivan

Za rok a pol pravidelných ranných tréningov sa z nás s Milom stali kamaráti. Trénujem s ním preto, lebo je spoľahlivý odborník a férový človek. Vždy ma dokáže správne motivovať – povzbudí ma, keď sa mi nedarí, a dohovorí mi, keď z lenivosti poľavím. Cvičenie s ním mi dáva energiu a radosť do života.

Zuzana

Nakoľko som mala neustále bolesti chrbta, tak som rozmýšľala nad nejakou pohybovou aktivitou. Aerobik sa mi zdal príliš "divoký" a joga trochu "nudná". Potrebovala som sa trošku spevniť a dať si do poriadku chrbticu. Našla som spôsob...posilňovanie. Aby som si nespôsobila zlým cvičením zdravotné problémy, našla som si na internete trénera - Mila.
Začínala som s malou dušičkou, pretože som nemala žiadnu kondičku a ani skúsenosti s posilovaním. Milo mi však na každú hodinu pripravil rôzne cvičenia a začínala som s tou najmenšou záťažou. Svalovica bola po každom cvičení zaručená, ale rozhýbaním a posilnením chrbtice moje bolesti postupne ustupujú. Už je to pol roka, čo cvičím. Neverila som, že toľko vydržím, ale Milo športom žije a svoju energiu a športového ducha prenáša aj na cvičiacich.

Nie sú to iba rady, ktoré vyčítal z knižiek, ale rady z jeho aktívneho športového života, za všetky športy, ktorým sa venuje spomeniem aspoň bicyklovanie a fitnes. Keďže sme si prebrali aj moje nesprávne návyky pri stravovaní, tak ďalšie plus pre cvičenie je formovanie postavy a väčšia sila pri nosení tašiek s nákupom :-)Peter

Vďaka môjmu trénerovi Milovi mám úplne iný režim dňa, pravidelnú životosprávu a pohyb. Zo začiatku mi jeho pripomienky a dohováranie neboli celkom príjemné. Neskôr som pochopil, že ak nezmením svoj prístup, tak to s cvičením ďaleko nedotiahnem. Dnes sa už cítim lepšie a zdravšie, som sebavedomejší a na tréningy sa dokonca teším.

Martina

Trénujem s ním už viac ako rok a jeho tréningy sa na mne už odzrkadlujú :). Som s ním nadmieru spokojná. Ako tréner sa mi venuje naplno celú hodinu i nad jej rámec, je príjemný, priateľský. Pri cvičení sa i dosť zabavím takže sa na každú hodinu teším. :) Vždy všetko podrobne vysvetlí a poradí v čom potrebujem, motivuje ma k vyšším výkonom. Vie byť i dosť prísny, no robí to za účelom vyburcovania ma k lepšiemu výkonu. Tak isto poradí v oblasti výživy a stravovania sa, za čo som mu v dnešnom uponáhľanom čase vďačná. :) Kto si chce zlepšiť postavu, vylepšiť kondíciu, cvičiť bez stresu a v príjemnej spoločnosti, tak tomu Mila ako trénera odporúčam. :)Andrej

Mal som 19r keď som začal cvičiť... Nejakú dobu som cvičil len doma, po čase fitko a tak. Mila som dovtedy stretával v posilňovni, vedel som, že trénuje ľudí ale nejak som tomu nevenoval prílišnú pozornosť. Ale napokon sa to vo mne niekde zlomilo, mal som viac peňazí, čo je samozrejme nutnosť, mal som chuť a odhodlanie skúsiť to.

Predtým ako začnete s Milom cvičiť, čaká Vás také malé posedenie ktoré bolo naozaj profesionálne. Ozrejmi Vám čo Vás čaká a neminie. U mňa to bolo "jednoduché" :-) Cvičiť, cvičiť a cvičiť, správne sa stravovať a dávať si pozor na váhu... U každého je to samozrejme individuálne ale môžem dnes povedať, pokiaľ Vám Milo povie... stravujte sa tak a tak... a budete to dodržiavať na 101%... -pozitívny výsledok máte zaručený. Čo sa týka tréningov... u mňa bol a je problém zlá genetická predispozícia.. Pokiaľ som ja chcel napredovať tak to muselo byť jednak správne a čo je podstatnejšie.. tak to muselo byť brutálnejšie. Väčšina chalanov čo cvičia nemajú predstavu čo sú to brutálne tréningy. V tomto dávam Milovi jedno veľké plus. Ukázal mi, čo je ozajstný tréning a nielen monotónne zdvíhanie činiek. Nebojte sa „buzerovania“ zo strany Mila... Čím viac Vás bude trápiť, tým mu na Vás viac záleží. Musíte sa od toho odosobniť. Prejde Vás to, keď po krátkej dobe budete vidieť výsledky.

Hej, Milo je taký, že kohokoľvek rýchlo vyvedie z omylu a z presvedčenia, ako všetko robí správne. Ale nebojte sa toho. Milo nie je z tých trénerov čo robia pokusy na ľuďoch,... že šak uvidíme čo bude ako niektorý z tých rýchlokvasených akože trénerov. Milo vie presne čo robí. Milo je pre mňa tréner plný kvalít. Tréner profesionál.Jana

Mám 48 rokov a v mladosti som nikdy nešportovala. Vlastne som si vždy myslela, že sa nerada hýbem. K Milovi som začala chodiť pred pol rokom a môj postoj k pohybu sa úplne zmenil. Nielen že rada chodím na hodiny k Milovi, ale dokonca chodím aerobne cvičiť aj sama. Výsledky cvičenia už vidím nielen ja, ale aj moje okolie.Dokonca som bola veľmi milo prekvapená na lekárskej prehliadke, keď mi lekárka oznámila, že sa mi výrazne znížila hladina cholesterolu. Jediné, čo mi je ľúto, že som Mila nepoznala skôr.Milan

Mila som si vybral úplne náhodou cez internet. Začal som totiž plniť svoje novoročné predsavzatie - na Silvestra som si sľúbil, že toto je tá posledná doboška a hneď od prvého začínam - no jasné, že som začal až od prvého februára 2009, ale začal :). S Milom cvičím už skoro rok. Keďže som bol úplný začiatočník, postupne som sa zoznámil s posilňovňou a dnes už cvičenie považujem za bežnú súčasť môjho života. Mám radosť, keď zdvihnem čoraz väčšiu váhu, zlepšujem si kondičku a postupne pozorujem zmeny k lepšiemu. Chce to však vytrvalosť a pevnú vôľu. Cvičenie s Milom vrelo odporúčam.Mariana

Asi pred 2,5 rokom ma kolegyne z práce nahovorili, aby sme začali cvičiť. Radšej ani nepíšem koľko ukazovala ručička na váhe, keď som sa na ňu postavila. Mojím hlavným cieľom bolo schudnúť a získať kondičku. Od 16-tich som chodila s prestávkami na aerobik a tak som približne vedela do čoho idem...Výhodou cvičenia s trénerom je, že vždy keď chcete zrušiť tréning, tak by ste mali mať adekvátnu výhovorku.. Keď som chodila na aerobik, tak sa tých výhovoriek našlo veľa, avšak v tom období stačilo, ak som si ich obhájila sama pred sebou - teraz ich musím vysvetliť Milovi...doteraz som nenašla žiadnu, ktorá by obstála..a to je ten bod zlomu... Potiahol ma, keď som mala krízu... Pamätám si obdobie, keď sa mi vôbec nechcelo cvičiť a išla som do fitka len preto, že sme mali ráno dohodnutý tréning..Vďačím mu za veľa...pomohol mi pri stravovaní, naučil ma premýšľať nad tým čo a kedy zjem. A asi pred pol rokom ma prinútil behať, bez neho by som to nedokázala, resp. ani neskúsila.. Pohyb a cvičenie sa vďaka nemu stal súčasťou môjho každodenného života.

Veronika

S Milom trénujem necelé štyri roky. Začínala som ako 47-ročná a prišla som za ním, aby som si zvýšila kondíciu. Potrebovala som totiž v pohode zvládnuť týždenný cyklomaratón po Slovensku. Z cyklistiky som mala veľmi dobrý pocit, keďže som sa jej intenzívne venovala, ale Milo mi poradil rôzne finty a upravil mi stravu v príprave a aj počas samostatného cyklomaratónu. S Milom trénujem doteraz a nemám v úmysle s tým prestať, pretože by mi chýbal jednak ten týždenný pohybový rytmus, jeho životný optimizmus, ale aj neustála kontrola nad sebou - veľa ješ - málo ješ, - zle ješ- zlepši to. Cítim sa dobre, mam dobrú kondíciu, váhu, stravu... takže ten Milo to asi robí naozaj dobre.

Ludovit

Mám 31 rokov a nikdy som nebol športový typ. Asi tri krát v živote som začal chodiť do fitka a najdlhšie som vydržal asi tri mesiace. Po cca. 7 rokoch práce v kancelárií za počítačom ma napadlo, že z tých stresov by som sa mal nejako vyventilovať. Aj samotné telo si žiadalo zmenu. Keďže som nemal s fitkom veľa skúseností, považoval som za vhodné mať trénera. Mila som spočiatku bral výlučne ako trénera, ktorý mi ukáže základné cviky a po 1-2 mesiacoch budem trénovať sám. Lenže ono to nie je len naučiť sa pár cvikov, je to o motivácii a sebadisciplíne a podobne, ktorú by som sám nikdy nedosiahol. Milo je ako človek priateľský, férový a je s ním aj sranda. Spočiatku mi vadilo, že málokedy ma pochválil, hoci sa mi aj zdalo, že som odcvičil dobre. To ma na druhej strane ale motivovalo a hlavne nezlomilo a preto sa teraz snažím o to viac. Keď ma teraz Milo pochváli, tak viem, že to myslí vážne a nemotá medové motúzy. Je to o zásluhách. Rovnako je to s kritikou, hoci všetci neradi počúvame kritiku na svoju osobu. Lenže práve taká kritika, ak je naozaj vecná vie posunúť ďalej.

Milo nemá problém prispôsobiť tréning môjmu momentálnemu vnútornému rozpoloženiu, príp. nejakému lokálnemu zraneniu. Ak ma niečo bolí, vždy mi poradí, čo by som s tým mal robiť. Má naozaj odborné skúsenosti na vysokej úrovni, či už z hľadiska zdravovedy, fungovania ľudského tela, jedálneho lístka a samozrejme aj posilňovania. Vie vytvoriť tréningový plán pre každého, podľa toho, čo chce kto v cvičení dosiahnuť. To čo sa chce v cvičení dosiahnuť musí vedieť samozrejme každý sám, hoci Milo dá každému na výber - napovie mu a je flexibilný prispôsobiť, či zmeniť štýl trénovania podľa každého. Hoci aj teraz ma niekedy napadne, že by som mohol peniaze minúť niekde inde, ale nie je to tak. Uvedomil som si, že je to o inom. Tie eurá skutočne stoja za to sa dobre cítiť po tréningu, vyplaviť endorfíny a uviesť mozog do úplne iného stavu (nerozmýšľať nad každodennými starosťami).

Naozaj to stojí za to sa pár krát v týždni trošku pri športe zapotiť. A čas sa vždy dá nájsť.. Treba si len určiť priority. Možno len škoda, že som takto nerozmýšľal pred 10 - 15 rokmi.