Profil

Tvoje motto v športe?

V športe sa riadim heslom: „Všetko je možné, dokázať nemožné je len o niečo dlhšie."

Moja obľúbená fráza: ,,Využite svoj potenciál a dajte svojmu telu nový rozmer!“

Tvoja športová minulosť a súčasnosť?

Od malička som patril medzi živé deti, určite som bol hyperaktívny, no vtedy sa tento pojem nepoužíval tak ako dnes – neraz sa mi ušla jedna výchovná za to, že som nevedel obsedieť. Neskôr, keď som začal chodiť do školy, vystriedal som niekoľko športov (futbal, bejzbal, karate...), no nič ma nefascinovalo natoľko, aby by som to vedel robiť tak oduševnene a srdcom ako športová gymnastika. Už vtedy, na základnej škole som si uvedomil, že čo si na svojom tele poctivo nevydriem, to tam nebude! Inklinoval som teda k individuálnym športom, odmietal som niesť vinu za kolektívnu prehru. Gymnastika mi sadla ako uliata. Neskôr som robieval exhibičné vystúpenia. Do určitej miery som mal v živote aj veľké šťastie, že som natrafil na ľudí, ktorí mi vedeli v športe veľmi pomôcť, poradiť a neustále mi vymýšľať nové motivačné ciele, ako napr. učiteľ telocviku na ZŠ, tréneri na gymnastike a atletike... Preto si myslím, že je veľmi dôležité, kto vás pritiahne k športu. Som rád, keď môžem ďalej posúvať svoje možnosti a pomáhať ľudom, pretože si veľmi dobre pamätám, aké to je, keď človek so športom začína a niekedy sa nevie vymotať zo spleti informácii a vlastných omylov.

Prečo si sa rozhodol pre trénerskú profesiu?

S mojím nadšením pre pohyb si ani neviem predstaviť, že by som sedel niekde v kancelárii. Naopak! Mojím cieľom je pracovať naďalej ako osobný tréner, chcem sa neustále zlepšovať vo svojom odbore, či už neustálym vzdelávaním, ale aj tvrdým tréningom. Ešte aj po rokoch si neustále zlepšujem a dolaďujem techniky cvičenia. Chcem, aby ľudí môj vzhľad motivoval a moje vedomosti rozvíjali ich osobnosť a stali sa z nich športovci, ktorí sa cítia a vyzerajú dobre! Pokiaľ ide o stravu, stále čítam aktuálne články z oblasti vedy a rôznych výskumov a túto problematiku neustále konzultujem so špičkovými kulturistami. Mám rád, keď robím veci na sto percent a vždy sa snažím v ľuďoch rozvinúť ich maximálny potenciál. Mám radosť z pozitívnej premeny klientov a z odovzdávania teoretických a praktických skúseností z celoživotného športovania.

Prečo trénovať so mnou?

  • na mojich hodinách z vás dostanem vždy maximum
  • mám za sebou odtrénovaných vyše 15 000 osobných tréningov s klientmi a myslím si, že tréning viem vždy ladiť tak, aby ste sa pri ňom a hlavne po ňom cítili dobre!
  • Váš potenciál využijem tak, aby ste so svojim telom robili pohyby - kúsky, o ktorých sa vám ani nesnívalo. Moja prax v trénovaní vo fitnes, gymnastike a atletike mi to plne umožňuje. Neustále na sebe pracujem, aby ste ma časom nepredbehli :) (smiech...)
  • Pri cvičení podáte výkon, ale čo je dôležitejšie, vopred vás upozorním na chyby v cvičení aby ste sa nezranili - z praxe viem, že to človeka môže znechutiť alebo minimálne vyradiť na nejaký čas z tréningového procesu...
  • ak máte nejaké zranenie, viem urýchliť regeneráciu vhodnými radami z mojej praxe, samozrejme po konzultácii s lekárom.
  • do hĺbky vysvetlím problematiku
  • neustále svojim klientom vymýšľam nové ciele, tlačím na nich aby ich dosiahli!
  • tréningy sú rôznorodé, trénujeme nielen s činkami..., ale pracujeme aj so svojou váhou, tiež beháme a bicyklujeme. Ponukám vám široké spektrum pohybu a v každej disciplíne mám odcvičené niekoľko rokov
  • pripravujem sa na súťaž a mnoho mojich klientov to natoľko motivovalo, že sa rozhodli úplne zmeniť svoj životný štýl
  • Doručujem prezrieť si kategóriu referencie !
Ďalej už niet čo dodať. Musíte si to jednoducho vyskúšať a sami sa rozhodnúť.