FAQ

Prečo trénovať s osobným trénerom?

  • osobný tréner má príslušné vzdelanie (kurz osobného trénera), a má tiež potrebné skúsenosti so športom a vedením ľudí pri tréningu
  • pomôže vám pri zostavovaní tréningového plánu a jedálneho lístka
  • pomôže vám zostaviť tréning presne podľa vašich možností a schopností (zdravotné obmedzenie, vek, kondícia)
  • zohľadňuje cieľ, ktorý sa snažíte dosiahnuť (strata tuku, formovanie postavy, naberanie svalstva, kondícia)
  • dbá na správne vykonanie cvikov a bezpečnosť pri cvičení
  • teoreticky a prakticky vás sprevádza pri tréningu
  • vie, či vás má pri cvičení povzbudiť, ak sa vám veľmi nechce, alebo pribrzdiť, aby ste sa „nepretrénovali“ či nezranili
  • podľa dosiahnutých výsledkov individuálne mení a prispôsobuje váš tréningový plán a jedálny lístok
  • konzultuje s vami otázky týkajúce sa zdravého životného štýlu
  • pomáha vám pri správnej voľbe doplnkovej výživy

Kedy sa dostavia prvé výsledky?

Už po prvých cvičeniach budete cítiť, že sa vaše telo spevňuje, naberáte kondíciu a po krátkom čase sa prejaví aj úbytok v centimetroch. Významnú úlohu zohráva aj fakt, či so športom iba začínate alebo už máte nejakú tú športovú minulosť za sebou. Isté je, že cvičením zo seba vydávate energiu, ale napriek tomu budete z tréningov vždy odchádzať plní energie a naštartovaní do ďalšej činnosti. Z vlastných skúseností a z klientskej praxe môžem povedať, že po pravidelnom cvičení sú výsledky viditeľné a merateľné už po (približne) 2 – 3 mesiacoch. Dôležité je začať čo najskôr! Základom je pravidelný pohyb, dobrý spánok, zdravá a vyvážená strava!

Ak nemám na trénera peniaze?

Všetko je otázka priorít. Pomôžem vám, naštartujem vás a vašu myseľ aj bez peňazí, dohodneme sa spolu na osobnom stretnutí. Na ňom vám poviem, ako môžete ušetriť aj v každodennom živote napríklad na jedle, spôsobe prepravy a na mnohých iných veciach. Zostavím vám jedálny lístok tak, aby ste ušetrili, ale zároveň, aby ste dosahovali stanovené ciele. Aj pre týchto ľudí je určená intervalová krátkodobá spolupráca.

Čo keď nemám čas cvičiť?

Riešení je niekoľko. Ak ste si naozaj istý, že nemáte len zle zorganizovaný čas, môžeme si sadnúť a porozprávať sa o možnostiach. Pre ľudí, ktorí chodia cvičiť len raz alebo dvakrát do týždňa, ponúkam predĺžený 90 minútový tréning, na ktorom sa precvičia všetky základné cviky tak, aby si klient udržal svoju fyzickú pohodu. Cviky sú navrhované tak, aby boli svaly v harmónii. Nemožno však očakávať progres – napredovanie. Ide len o udržiavanie. Ak však máte doma nejaký priestor navyše a motiváciu – nie je to až taký problém. Odporúčam zakúpiť si základné fitnes náradie – so všetkým vám pomôžem, poradím pri kúpe a tiež vám urobím tréningový plán, podľa ktorého sa budete riadiť. Každý pohyb navyše sa ráta!

Cvičím sám a stagnujem – prečo?

Stereotypný tréning, postupné poľavovanie na technike hlavne ku koncu tréningu, nesprávne precvičovanie svalov, nevhodná výživa a v neposlednom rade zlá regenerácia – to všetko môžu byť dôvody, pre ktoré vaše telo začína stagnovať. Pri cvičení je vždy dobré, keď na vás aspoň sem-tam dozerá druhá osoba. Profesionálny tréner vám opraví chyby v technike, ktoré veľakrát vznikajú hlavne z nevedomosti! Tréner vám tiež v správny čas vymení cviky za účinnejšie, pridá nové a povysvetľuje princípy, podľa ktorých budete postupovať. Neváhajte, nehanbite sa a opýtajte sa!

Prečo trénovať vo fitnescentre?

Fitnescentrá ponúkajú väčšiu pestrosť, čo sa týka trenažérov pre aerobný i silový tréning, zatiaľ čo doma sme obmedzení rozpočtom i priestorom. Netreba sa obávať, že budete niekomu pripadať trápny alebo smiešny. Väčšina ľudí, ktorí do fitnescentra prišli cvičiť, majú tam dosť práce sami so sebou. No a pokiaľ máte pocit, že v tom máte chaos alebo neviete dobre cvičiť, neobkukávajte cviky od ostatných! Je dobré prísť za osobným trénerom. Tréner vám cvik vysvetlí tak, aby ste mu rozumeli. Tým rozširujete svoje možnosti a lepšie spoznáte samých seba. Cvičenie sa stáva efektívnejším. Posilňovanie je niečo, čo ľudia k svojmu životu jednoducho potrebujú

Prečo chudne každý inak?

Každý sme individualita sama o sebe. Preto niet divu, že každé telo reaguje na jednotlivé podnety inak. V krátkosti sa vám pokúsim vysvetliť, ako to funguje. Ľudia si uvedomia, že treba niečo so sebou robiť, až keď vidia, že sa im hromadí podkožný tuk a na tele sa im začnú vytvárať rôzne tukové deformity. Lenže treba vedieť, že najprv sa ukladá nebezpečný tuk, ktorý sa ukrýva vo vnútri nášho trupu a zaťažuje náš kardiovaskulárny systém a ďalšie orgány. Neskôr sa spravidla ukladá tuk, ktorý prerastá do nášho svalstva, a až ako posledný sa vytvára podkožný tuk. Takže keď už vidíte zásobu tuku pod kožou, je najvyšší čas začať na sebe pracovať! Rozlišujeme dva hlavné spôsoby ukladania tuku: zásoby orgánového tuku – najmä u mužov a žien v staršom veku. Tvar tela je podobný jablku a takto je aj pomenovaný. Tuk sa ukladá najviac okolo pása a nakoľko tam je najsilnejšia vrstva, bude aj chudnutie na tomto mieste prebiehať najdlhšie. To isté, samozrejme, platí aj pre ľudí, ktorým sa tuk ukladá druhým spôsobom – v tvare hrušky na bedrách a v zadnej časti tela, charakteristické väčšinou pre ženy. Tuk totiž mizne po celom tele rovnakou rýchlosťou.

Lokálne chudnutie – existuje vôbec?

Prichádza za mnou mnoho žien a dievčat , že chcú schudnúť v oblasti pása, bokov a vnútornej strany stehien. Toto sú partie, ktoré patria u žien medzi tie najproblematickejšie. Mojou úlohou je, aby si dámy uvedomili, že niečo ako lokálne chudnutie, teda schudnutie len v oblasti pása, bokov alebo stehien neexistuje. Aby som bol úplne presný, existuje, ale iba vo forme liposukcie, ale to už je o niečom inom. Treba si uvedomiť, že chudnúť sa dá len celkovo, celoplošne. Zdravým spôsobom, ako schudnúť a dopracovať sa ku krásnemu, štíhlemu pásu je úprava stravy, prispôsobenie aerobných aktivít a fitnes tréningu. Treba sa tiež vyvarovať jednotvárneho jedálneho lístka, stereotypného tréningu a výberu cvikov.

Ako je možné, že športovci sú chudí a nestrácajú výkonnosť?

Rozhodne nie diétou. Ide o komplexný tréningový plán, ktorý zahŕňa správne posilňovacie cvičenie, aerobné tréningy a dobrý stravovací plán. K takejto redukcií telesného tuku nedochádza samozrejme jednoducho. Tuk pre telo znamená zásobu energie a takej zásoby sa telo nerado zbavuje. Pri zlom zaobchádzaní si organizmus radšej siahne na zásoby svalovej hmoty. Je teda potrebné zabezpečiť optimálnu stravu, v ktorej sú zastúpené všetky potrebné živiny. Prinúťte svoje telo, aby sa viac hýbalo. Správnym cvičením spevňujete telo a posilňujete svalstvo. Potom sa vaše svaly začnú formovať a vaše telo dosiahne ten správny tvar!